نشیمن پنجره 4

چیدن مبل کنار پنجره یک انتخاب کلاسیک و ایده ایی بسیار جذاب در دکوراسیون داخلی است که متاسفانه کمتر در خانه های ایرانی اجرا می شود. نشستن کنار پنجره و مشاهده منظره بیرون کاری لذت بخش و تسکین دهنده است و در چیدمان هر اتاقی می تواند از آن بهره برد .

اولین بار در دوره ملکه ویکتوریا از این ایده استفاده شده است. اگرچه چیدمان مبل در کنار پنجره یک گزینه کلاسیک است اما برای خانه‌های مدرن امروزی نیز یک گزینه ایده‌آل است.

اگر به فکر ست کردن مبلمان خود با پنجره‌های خانه‌تان هستید یا به دنبال خرید صندلی‌های پنجره‌ای هستید، ما در این مقاله چندین راهکار برای چیدمان مناسب مبل در کنار پنجره فراهم کرده‌ایم.

نشیمن پنجره 2استفاده از پنجره های خلیجی و کمانی در ساختمان

پنجره خلیجی به طور کلی به نوعی از پنجره ها گفته می شود که خارج از زیربنای ساختمان قرار گرفته اند و حالتی به بیرون دارند. این پنجره ها از چند لنگه در کنار هم تشکیل شده اند و می توانند ابعاد مختلفی داشته باشند.

نشیمن پنجره 8بیشترین استفاده از پنجره های خلیجی در پذیرایی و نشیمن خانه است. گرچه امکان نصب آن در اتاق خواب یا سایر فضا ها نیز وجود دارد.پنجره های خلیجی و کمانی عملا سبب بزرگتر شدن فضای خانه شما می شوند، و مکانی بسیار خوب و شیک برای نشستن و لذت از مناظر بیرون هستند. با کارگزاشتن نوع دوجداره و عایق این نوع پنجره ها می توان از نفوذ سرما و سر و صدا به داخل منزل جلوگیری کرد.

نشیمن پنجره 7قرار دادن یک میز در کنار صندلی های پنجره ای

ترکیب صندلی های پنجره ای با یک میز ، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد خلاقیت در چیدمان منزل است. بخصوص این کار زمانی راحت تر انجام میشود که صندلی پنجره‌ای بلند و نیمکت مانند داشته باشید. این ایده صندلی پنجره ای شما را به یک گوشه دنج برای صرف صبحانه تبدیل کرده و حس صرف غذا در رستوران را خواهید داشت. با قرار دادن یک میز در کنار صندلی‌های پنجره‌ای خود می‌‌توانید از منظره زیبای فضای بیرون منزل خود لذت ببرید.

نشیمن پنجره 11تناسب رنگ مبلمان با سایر عناصر منزل

یکی از نکات مهم در چیدمان مبلمان، تناسب رنگ مبلمان با سایر عناصر است.منطقی‌ترین روش آن است که مبلی را انتخاب کنید که مکمل سایر عناصر دکوراسیون باشد، نه اینکه در مرکز توجه قرار گیرد یا به رنگ دیوار باشد.
بافت و رنگ مبلمان باید به عناصری مثل رنگ سایر صندلی‌ها، پرده‌ها، رنگ دیوارها و طرح کاغذ دیواری و حتی کوسن‌ها متناسب باشد. با انتخاب یک رنگ و بافت مناسب برای مبلمان خود می توانید، فضایی دل‌نشین و جذاب برای منزل خود خلق کنید.

نشیمن پنجره 10قرار دادن صندلی پنجره ای به عنوان بخشی از اتاق نشیمن

یک روش کاربردی دیگر، نصب مبلمان در کنار یک پنجره بزرگ است که منظره زیبایی دارد. با قرار دادن یک مبل بزرگ در کنار یک پنجره بزرگ و ترکیب آن با دو صندلی کوچک در طرفین، یک فضای نشیمن پر نور و زیبا خواهید داشت.

یک نکته که باید در استفاده از این ایده رعایت کنید این است که حریم شخصی را رعایت کنید. می توانید برای احساس امنیت و راحتی بیش‌تر، فضای نشیمن را از سایر قسمت‌های شلوغ خانه جدا کنید. با جدا کردن این فضا از اتاق‌های شلوغ، سکوت و آرامش کافی برای مطالعه و استراحت برای خود فراهم می‌کنید.

نشیمن پنجره 6قرار دادن صندلی پنجره‌ای در کنار قفسه‌های کتاب

شما همچنین میتوانید از قفسه های کتاب در دو طرف صندلی پنجره ای استفاده کنید.در این ایده کناره‌های قفسه محیط بیشتری برای خم شدن و تکیه دادن فراهم می‌کنند. قرارگیری صندلی در کنار قفسه کتاب، دسترسی بیشتر به کتاب‌ها را به شما می‌دهد. هم‌چنین با استفاده از چند کشو در زیر صندلی می‌توانید یک فضای ذخیره‌سازی مناسب برای خود بسازید.

اگر قرار است صندلی‌ها را در کنار کمد یا کابینت یا قفسه قرار دهید، دقت کنید که برای ایجاد حس تعادل، حتما در هر دوطرف پنجره تعداد یکسانی کمد یا قفسه وجود داشته باشد.

نشیمن پنجره 3استفاده از وسایل الکترونیکی در کنار صندلی ها

ما اکنون در دوره فناوری و عصر تکنولوژی زندگی می‌کنیم. دیگر کمتر کسی به خواندن کتاب‌های کاغذی علاقه دارد. اکثر مردم تمایل دارند که کتاب‌های الکترونیکی یا وبسایت‌ها را مطالعه کنند. دقت کنید که حتما در کنار صندلی‌ها محل مناسبی برای قرار گرفتن وسایل الکترونیکی در نظر بگیرید.

همچنین یک پریز برق برای شارژ کردن گوشی‌های هوشمند اختصاص دهید.

نشیمن پنجره 1ارتباط با محیط خارج از خانه

همیشه قرار نیست که مبلمان در کنار پنجره‌ها در داخل خانه قرار بگیرند.میتوانید با قرار دادن آن ها در کنار یک پنجره کشویی که رو به باغ یا حیاط باز می‌شود تنوع و خلاقیت ایجاد کنید. در اینصورت هر موقع که دلتان بخواهد می‌توانید با باز کردن پنجره به خارج از خانه بروید. همچنین اگر کودکان شما در حیاط بازی می‌کنند، با استفاده از این ایده می‌توانید علاوه بر استفاده از هوای آزاد و مطالعه در نور آفتاب، کودکان خود را نیز زیر نظر بگیرید.

نشیمن پنجره 5

3,215 دیدگاه